Naturopathic Solutions | Fytoterapie
18
page-template-default,page,page-id-18,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Fytoterapie

Fytoterapie je jedním z profesních oborů klinické naturopatie. Tento obor západní bylinné medicíny se specificky aplikuje při řešení široké škály jak akutních tak chronických stavů.

 

Zažívací obtíže jako je špatné trávení, zácpa či pocity nevolnosti, alergie a potravinové přecitlivělosti, astma, různé typy ekzémů, mykóz a dermatitíd, ženské problémy, problematická mensturace či cysty jsou jen krátkým výčtem onemocnění, se kterými fytoterapie dokáže pomoci.

Přesná aplikace fytoterapeutik též pomáhá efektivně stimulovat imunitní systém v boji proti různým bakteriím jako je streptococcus, staphylococcus, chlamydia nebo např. E. coli, v boji proti kvasince candidě a při virových onemocněních, za které mohou herpesové viry, HPV (může vést k rakovině děložního čípku), influenza aj. Úspěšně se také aplikují v případech, kdy si klient již prošel opakovaně léčbou antibiotiky a imunitními léky západní medicíny bez znatelného zlepšení.

 

Naturopatie efektivně využívá bylinné medicíny i k řešení syndromů, které západní medicína nedokáže jednoznačně vysvětlit  – syndrom dráždivého střeva, fibromyalgie aj., a také při podpoře různých autoimunitních stavů organismu – autoimunitního onemocnění štítné žlázy, revmatoidní artritidy apod. 

Díky detailní znalosti bylin, jejich aktivních účinných látek a díky znalosti specifických aplikací fytoterapeutik při léčbě různých onemocnění se tento zdokonalený typ terapie těší ve světě vysoké úspěšnosti.

 

Terapeutické používání léčebných bylin má dlouhou tradici. Už starověké čínské a egyptské papyrové svitky popisují použití léčivých rostlin. Domorodé africké, indiánské či ostrovní kultury používaly byliny ve svých léčebných rituálech. Ayurveda a čínská medicína vyvinuly tradiční léčebné systémy používané tisíce let. Naturopaté kombinují tyto znalosti dávných kultur s nejnovějším výzkumem v oblasti přírodní medicíny, což jim umožnuje vysoce efektivní péči při poskytované léčbě. Díky zlepšení v oblasti analýzy a kontroly kvality, spolu s pokroky v oblasti klinického výzkumu, se fytoterapie konečně dočkává řádného ocenění a ohodnocení v oblasti léčby a prevenci různých onemocnění.

 

Pro objednání volejte +420 777 869 941.