Naturopathic Solutions | bio
7
page-template-default,page,page-id-7,page-child,parent-pageid-5,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

bio

Kateřina Boesenberg
BHSc (Compl.Med.), Adv ND, Dip Nut
Klinický naturopat a nutriční terapeut
předsedkyně České Naturopatické Společnosti

 

Kateřina Boesenberg je plně kvalifikovaný klinický naturopat a nutriční terapeut. Oborům nutriční výživy a celostní přírodní medicíny se začala věnovat v roce 2001 na Australasian College of Natural Therapies (Sydney, Austrálie). Odborné obory klinické naturopatie a klinické nutriční medicíny (Dip. Nut. 2005, Adv. ND 2006) pak začala profesně studovat v roce 2003 na známé Nature Care College v Sydney. Po jejich dokončení si rozšířila vzdělání o diplom z univerzity Charlese Sturta v oboru zdravotnictví – alternativní medicína, který obdržela v roce 2007. Od roku 2013 se věnuje postgraduálnímu vzdělávání s Institute for Functional Medicine (Institutem pro Funkční medicínu).

 

Roku 2005 si založila vlastní soukromou praxi a spolupracovala s naturopatickými klinikami různého zaměření a to až do počátku roku 2010, kdy se přestěhovala ze Sydney do Prahy, kde v současnosti vede privátní praxi.

 

S více než 15 letou praxí v oboru, Kateřina k vypracovaní optimálních léčebných programů aplikuje principy klinické naturopatie a funkční medicíny a svým klientům nabízí vysoce profesionální individuální péči a podporu při řešení následujících obtíží:

  • poruchy zažívání a přecitlivělost na potravu, potravinové alergie
  • nedostatky imunitního systému, alergie, akutní i chronické virózy a nachlazení, záněty močového měchýře
  • respirační poruchy, astma, bronchitidy, angíny a záněty středního ucha (i u dětí)
  • gynekologické problémy – PMS, bolestivá či nepravidelná menstruace, endometrióza, polycystický syndrom, hormonální nedostatečnost, menopauza, neplodnost a prekoncepční péče
  • onemocnění kůže jako jsou akné, lupenka, ekzémy, dermatitida
  • podpora autoimunitních onemocnění – Crohnova nemoc, ulcerativní kolitida, revmatická artritida, onemocnění štítné žlázy aj.
  • chronický únavový syndrom, fibromyalgie a jiné syndromy
  • kloubní onemocnění
  • kardiovaskulární onemocnění

 

V roce 2013 založila Českou naturopatickou společnost, jejímž cílem je sdružování praktiků celostní přírodní medicíny a přiblížení naturopatické problematiky a kvalitní naturopatické praxe české veřejnosti. V roce 2014 pak otevřela 1. komprehenzivní studium klinické naturopatie v České republice, které nabízí nejkomplexnější vzdělání v oblasti klinické naturopatie, klinické nutriční medicíny a západní fytoterapie v ČR.

 

Na začátku roku 2018 byla Kateřina Boesenberg, ND zvolena předsedkyní Evropského výboru Světové naturopatické federace (WNF) a členkou výkonného výboru WNF, kde se věnuje prohlubování spolupráce evropských naturopatických společností a zvyšování povědomí o naturopatii s důrazem na kvalitní vzdělávání a akreditaci terapeutů.

 

Přednášková činnost
Přednášky pro veřejnost i odborné semináře z oblasti klinické naturopatie, západní fytoterapie a klinické nutriční medicíny.

 

Publikační činnost
časopis Meduňka konzultant pro korektnost odborného obsahu pro časopis H&B
Kateřina Boesenberg hostem Radiožurnálu duben 2014
Kateřina Boesenberg hostem Radiožurnálu srpen 2014

 

Asociace
Předsedkyně České naturopatické společnosti. ČNS je odborným a vědeckým profesním občanským sdružením s celorepublikovou působností, který sdružuje praktiky celostní přírodní medicíny – naturopatie – i s jejich spřátelenými obory a zastřešuje jejich činnost.

 

Kvalifikace
DNALife Certification (2016)- Certifikace využití a aplikace genetických profilů – nutrigenetika, nutrigenomika
Functional Medicine AFMCP (2015) – segmenty: poruchy zažívacího traktu, imunitního systému a endokrinního systému, kardiometabolické poruchy, biotransformace, mitochondriální disfunkce
Functional Medicine Head to Toe UK (2014)
Functional Medicine APM – GI module UK (2013) – specializace na onemocnění gastrointestinálního traktu, potravinové alergie a přecitlivělosti, autoimunitní onemocnění
Master Class in Integrative Oncology (2012) – master class v integrativní onkologii, prevenci onkologických onemocnění a podpoře pacientů s tímto onemocněním
Bachelor of Health Science (Compl. Med.) (2007)
Advanced Diploma of Naturopathy – Faculty of Natural Medicine (2006)
Diploma of Nutrition – Faculty of Natural Medicine (2005)
Certificate IV in Remedial Massage (2005)