Naturopathic Solutions | Klinická naturopatie
15
page-template-default,page,page-id-15,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Klinická naturopatie

Obor klinické naturopatie je západním směrem celostní přírodní medicíny, který propojuje znalosti a tradice přírodního léčitelství s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti přírodní a nutriční medicíny. Jedná se o kombinaci fytoterapie a klinické nutriční medicíny.

 

Kromě západních vyšetřovacích metod jako je krevní tlak, krevní obraz a detailní antropometrie, pracují naturopaté se specifickými funkčními testy a tradičními diagnostickými technikami jako jsou iridologie a analýza obličejových znaků či jazyka. Toto propojení zaručuje vysoce odbornou aplikaci přírodních terapií, holistický přístup a umožňuje řešit široké spektrum jak akutních, tak chronických stavů.

Východní diagnostické techniky dokáží rozpoznat nerovnováhu v těle i desítky let, než se začne prezentovat fyzickými příznaky a dá se zaznamenat běžnými západními diagnostickými metodami. Funkční testy jsou velmi citlivé a specifické testy, které dokáží najít odpovědi tam, kde klasická západní medicína odpovědi nemá. Díky této kombinaci a detailní a zevrubné analýze každého jedince, dokážeme poskytnout klientovi jedinečnou péči a odpovědi tam, kde si jiní neví rady.

 

Chronické problémy jako jsou alergie, astma, ekzémy, akné, oslabený imunitní systém, migrény, gynekologické problémy, srdečně cévní onemocnění, cukrovka, bolesti kloubů, revmatoidní artritida, stěhovavé bolesti bez příčiny, nespavost, obezita, osteoporóza a mnohé další, jsou často způsobeny nevyváženým životním stylem, nedostatečným vyživením organismu nebo genetickým či toxickým zatížením.

Tyto dlouhotrvající a vleklé zdravotní potíže jsou vyčerpávající nejen pro tělo, ale i pro psychiku člověka. Pacienti jsou často nuceni užívat ke zmírnění příznaků velké množství léků s nežádoucími vedlejšími účinky.

 

Klinická naturopatie nabízí odbornou pomoc při řešení chronických zdravotních problémů a korekci nerovnováhy těchto „ne-mocných“ orgánů i oslabeného organismu za pomoci čistě přírodních metod s prokázanou účinností.

Zvláštní pozornost věnuje klinická naturopatie různým syndromům, jejichž původce není možné dnešní západní medicínou přesně definovat. Jedná se například o chronický únavový syndrom, syndrom dráždivého střeva či fibromyalgický syndrom.

I zde sestavujeme individuální holistické programy, které pomohou člověku navrátit se do normálního života.

 

Velmi dobré výsledky prokazují klienti i při akutních onemocněních, jako jsou rýma, kašel, nachlazení, bolest v krku, záněty uší, záněty močových cest, střevní chřipky, aj. Vhodná výživa konzultovaná pro konkrétní problém, s podporou fytoterapie a nutriční terapie pomohou průběh nekomplikovaných a život neohrožujících akutních onemocnění urychlit a efektivně zvládnout přirozenými prostředky. Uvedené terapie aktivují imunitní systém nemocného a klient infekci zvládá velmi rychle. Tento přístup je vhodný i pro malé pacienty, těhotné nebo kojící matky.

 

Důležité je zmínit podporu, kterou klinická naturopatie může nabídnout při onkologických onemocněních. Onkologické nemoci jsou závažná, komplexní a multifaktoriální onemocnění organismu a prozatím neexistuje lék, který by rakovinu vyléčil. Hlavním účelem využití metod klinické naturopatie při léčbě onkologických onemocnění je zvýšit šance klienta na přežití, zlepšit kvalitu jeho života, zpomalit progresi onemocnění a podpořit obranyschopnost organismu. Klinická naturopatie se přesnou aplikací nutrientů, fytonutrientů a stravovacích doporučení soustředí na široké spektrum cílů. Od snižování růstu nádorů a snižování poškození DNA, přes detoxifikaci karcinogenů, navození apoptózy (sebe zániku) rakovinových buněk a potlačení metastáz, až po zlepšení celkové obranyschopnosti organismu v boji proti rakovině. Klinické studie opakovaně prokazují, že vhodná nutriční a fytonutriční výživa organismu zlepšuje účinnost konvenční chemoterapie, ozařování a operací, zmírňuje jejich vedlejší účinky a podporuje léčení. Postupy klinické naturopatie jsou v souladu s výše uvedenými konvenčními metodami léčby.

 

Rodinné zdravotní zatížení – různé civilizační choroby, kardiovaskulární onemocnění či cukrovka, alergie či ekzémy, artritida, osteoporóza, onkologická onemocnění, Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba – u Vás zvyšuje riziko vzniku podobných onemocnění. Nepodceňujte proto sílu prevence. Pokud se tato onemocnění u Vás v rodině vyskytují, je třeba chránit se proti jejich možnému vzniku. Klinická naturopatie Vám může nabídnout odbornou spolupráci na vyrovnání tělesné nerovnováhy před tím, než se tyto nedostatky začnou prezentovat v podobě nemoci.

 

Jak probíhá konzultace

Vstupní konzultace trvá cca 2 hodiny a probíhá formou konzultace o současném zdravotním stavu s celostní diagnostikou a následnou aplikací vhodných preparátů a nutričním doporučením.

 

Celostní diagnostika dle vhodnosti zahrnuje

  • antropometrii
  • pH organismu
  • minerální status
  • bioimpedační analýza organismu
  • hydratace organismu
  • metabolický věk
  • vizuální celostní diagnostika – diagnostika jazyka, obličejových znaků, nehtů
  • iris diagnostika

 

Frekvence návštěv vychází z individuálních potřeb klienta. Snahou je dosažení individuálních cílů, zlepšení a udržení dobrého zdravotního stavu, zvládnutí případných relapsů a celkové zlepšení kvality života klienta.

Programy jsou sestaveny vždy individuálně, dle vhodnosti a konstituce pacienta. Doporučené doplňky jsou výhradně přírodního charakteru, je-li zapotřebí, jsou navrženy i jiné doplňkové terapie.

 

Pro objednání volejte +420 777 869 941.