Naturopathic Solutions | Klinická nutriční medicína
20
page-template-default,page,page-id-20,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Klinická nutriční medicína

Klinická nutriční medicína je celosvětově uznávána jako jeden z nejefektivnějších typů léčebné terapie. Odborná veřejnost ji řadí na druhé místo, hned za klasickou západní medicínu. Nutriční medicína však na rozdíl od západní medicíny nepoužívá k řešení zdravotních problémů žádné chemické látky, pouze nutriční doplňky a detailní znalost biochemických procesů těla, nutričních látek a potravin a jejich vzájemné interakce.

 

Klinická nutriční medicína je disciplínou, která zkoumá vztah mezi potravinami, živinami a zdravím. Pro správné fungování těla je vyvážený poměr vitaminů a minerálních látek nutností. Hraje významnou roli v mnoha tělesných procesech, při přepravě různých částic v krevním oběhu, hormonální rovnováze, v rovnováze imunitního systému. Nedostatek některých nutrientů, nebo jejich nevyváženost, se může projevit jak náhle tak zcela nenápadně, nebo se i skrýt za různá onemocnění. Naturopaté jsou vyškoleni rozeznat nevyváženost stravy v souvislosti ke konkrétnímu onemocnění, analyzovat ji a navrhnout řešení ke zlepšení zdravotního stavu vzhledem k prezentované diagnóze. Klinická nutriční medicína řeší různá onemocnění úpravou stravovacích návyků a životosprávy s vypracováním přesných klinických programů za pomoci vitaminů, minerálních látek, stopových prvků ve specifických kombinacích založených na výzkumech a klinických studiích.

 

Naturopaté efektivně využívají znalostí klinické nutriční medicíny při řešení široké škály onemocnění a různých syndromů, alergií, astmatu, ekzémů, akné, oslabeného imunitního systému, migrén, gynekologických problémů, vysokého krevního tlaku a srdečně cévních onemocnění, cukrovky, bolestí kloubů, revmatoidní artritidy, stěhovavých bolestí bez příčiny, nespavosti, obezity, osteoporózy a mnoha dalších. Ty jsou často způsobeny nezdravým životním stylem, nedostatečným vyživením organismu nebo genetickým a toxickým zatížením.

 

Klinická nutriční medicína má také prokázaný účinek při podporování zdravotního stavu pacientů s onkologickým onemocněním. Přesnou aplikací specifických nutrientů, fytonutrientů a stravovacích doporučení se soustředí na široké spektrum cílů. Od snižování růstu nádorů a snižování poškození DNA, přes detoxifikaci karcinogenů, navození apoptózy (sebe zániku) rakovinových buněk a potlačení metastáz, až po zlepšení celkové obranyschopnosti organismu v boji proti rakovině. Klinické studie opakovaně prokazují, že vhodná nutriční a fytonutriční výživa organismu zlepšuje účinnost konvenční chemoterapie, ozařování a operací, zmírňuje vedlejší účinky uvedených tradičních léčebných postupů a podporuje léčení. Postupy klinické nutriční medicíny jsou v souladu s jinými terapiemi, včetně cytotoxických chemoterapií, ozařováním a chirurgickými zákroky.

 

V poslední době se oblast klinické nutriční medicíny a výživy rozšířila o nutrigenetiku a nutrigenomiku – dvojici lékařských metologií, zaměřených na objasnění vztahu mezi stravou a geny. Tyto dva specifické obory jsou věnovány složitým vztahům mezi výživou molekul, genetických polymorfismů a biologického systému jako celku a vysvětlují optimalizaci zdraví člověka správnou výživou.

 

Pro objednání volejte +420 777 869 941.